4. května 2016 • 22:00

Basketbalisté Děčína vedou v semifinále nad Prostějovem 2:1

0
I ve třetím zápase semifinálové série mezi basketbalisty Děčína a Prostějova vyhrál domácí tým. Severočeši zvítězili po dramatické koncovce 72:69 a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení 2:1. Čtvrtý zápas je na programu v neděli 8. května v Prostějově.

Vicemistrovský Děčín kráčel od počátku za vítězstvím, v úvodu druhého poločasu si vybudoval až desetibodový náskok. Prostějov ale v poslední čtvrtině zabral a vyrovnal na 58:58. Hosté pak šli několikrát i do těsného vedení, poslední minuty ale nezvládli.

Hrdina Prostějova Lukáš Palyza, který s 26 body svůj tým do vyrovnané koncovky dotáhl, neproměnil tříbodový pokus se závěrečnou sirénou. I přesto měl z duelu dobrý pocit. "První poločas jsme zbabrali. V závěru to vypadalo, že na to máme, ale pár špatných momentů rozhodlo," konstatoval nejlepší střelec zápasu v České televizi.