6. května 2016 • 20:21

Hlasy po utkání fotbalové ligy Dukla - Olomouc

0
Hlasy po utkání 28. kola první fotbalové ligy Dukla Praha - Sigma Olomouc (2:0):

Luboš Kozel (trenér Dukly): "Dosáhli jsme toho, čeho jsme chtěli. Vyhráli jsme a definitivně se zachránili. Doufám, že ještě máme šanci na posun do první poloviny tabulky. Utkání bylo na velmi dobré úrovni. Ve dvanácté minutě už jsme měli asi tři šance a soupeř také jednu měl. Bylo to hlavně první poločas nahoru dolů. My jsme byli daleko aktivnější, lepší a chybělo nám jenom lepší finální řešení. Zaplaťpánbůh jsme se prosadili ze standardky. Podržel nás Filip Rada, který v první půli dvě šance chytil. I druhou půli jsme vyřešili jednou standardku a Ondra Vrzal, který se vrátil do sestavy, ukázal, že je takové srdce týmu. Dneska nám dvoubrankové vedení stačilo, jsem maximálně spokojený a myslím, že to vítězství bylo zasloužené."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Už máme do konce jenom dvě ligová kola a o to těžší naše pozice bude. Nicméně pokud aspoň sebemenší naděje existuje, tak je naší základní povinností se o ni rvát do posledního kola. Nemáme to ve svých rukou. Chtěli jsme si polepšit, což se nepodařilo. Musíme spoléhat i na výsledky ostatních mužstev. Neřekl bych, že bychom za Duklou zaostávali v ochotě pracovat na hřišti, ale herní kázeň byla hlavně v prvním poločase na nízké úrovni. Nedokážu si vysvětlit, že jsme schopni namazat soupeři tři situace, kdy jde prakticky sám na branku, a potom nabídnout dvě situace po standardce. Nemůže se stát, že hlavičkují naprosto neobsazení hráči. I my jsme měli šance, ale nemáme střeleckou potenci ani kvalitu ve finální fázi."