24. června 2016 • 21:04

Basketbalistky porazily Kanadu a skončily na turnaji druhé

0
České basketbalistky podobně jako před týdnem v Hradci Králové obsadily druhé místo na přípravném turnaji v Praze. V závěrečném utkání zdolaly Kanadu 75:70. Vítězkami Prague Open se staly Japonky, které vyhrály všechny tři zápasy.

Češky proti Kanadě začaly ve velkém stylu a v první čtvrtině nastřílely 29 bodů. Velkou měrou se na tom podílela Alena Hanušová, která v této čtvrtině dala 12 ze svých 19 bodů.

Domácí hráčky rychle získaly dvouciferné vedení, ale to Kanaďanky ve druhé čtvrtině smazaly. Rozhodovalo se tak až v závěrečné části, kterou Češky zvládly a vyhrály.

Vedle tradičních opor Michaely Stejskalové a Hanušové zazářila mladší ze sester Elhotových Karolína. Zaznamenala 14 bodů, pět doskoků, tři získané míče a pasáž utkání s ní na hřišti vyhrál český tým o 19 bodů.