29. srpna 2016 • 21:47

Společný pohár házenkářů vyhrál opět Prešov, Plzeň má bronz

0
Házenkáři Tatranu Prešov vyhráli i druhý ročník Česko-slovenského poháru, jenž se hrál systém Final Four. Ve finále porazili v domácí hale stejně jako loni v Praze Hlohovec, tentokrát 33:22. Souboj o třetí místo byl jasnou záležitostí mistrovské Plzně, jež deklasovala 35:16 Duklu Praha.

Dukla vzhledem k blížícímu náročnému programu šetřila klíčové hráče, ale začátek jí vyšel a vedla ještě 7:5. Plzeň však ještě do přestávky utkání otočila, v druhém poločase soupeře rozstřílela a skončila opět po roce třetí. Osm branek zaznamenal David Poloz.

Pražané už ve středu rozehrají s Novým Veselím nový ročník extraligy a v sobotu je čeká první utkání Poháru EHF na hřišti kosovského celku KH BESA Famiglia.