27. září 2016 • 21:12

Nymburk i Děčín v NBL podruhé vyhrály

0
Oba finalisté minulého ročníku Národní basketbalové ligy vyhráli i druhé zápasy v nové sezoně soutěže. Mistrovský Nymburk deklasoval 101:65 Kolín a i podruhé se dostal na stobodovou hranici, přičemž obě dosavadní utkání rozhodl ve svůj prospěch v průměru o 40 bodů. Děčín zvítězil v Brně 90:79.

Kolín po úvodní porážce v Prostějově až po prodloužení (94:96) neměl tentokrát šanci. Bodově se proti němu prosadil každý z dvanácti hráčů domácího favorita. Nymburským střeleckým lídrem byl s 21 body Bryon Allen, který se na dvacetibodový výkon dostal i v předchozím duelu v Jindřichově Hradci.

Na 21 bodů dosáhl i brněnský rozehrávač Edi Sinadinovič, jeho tým ale opět vyšel naprázdno. Děčín ve druhém poločase vedl až o 30 bodů, jeho nejlepším střelcem byl s 18 body Lukáš Bažant.