22. října 2016 • 23:03

Hlasy po utkání fotbalové ligy Slavia - Slovácko

0
Hlasy po utkání 11. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - 1. FC Slovácko (1:0):

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Byly to nervy až do konce, byť soupeř měl asi jen jednu šanci, kterou vytáhl Pavlenka na roh. Výsledek je jen o gól, nebylo to ideální na mou nervovou soustavu. Ty domácí zápasy se opakují, všechny tři skončily výsledkem 1:0. Bojovali jsme o výsledek až do konce, soupeř cítí šanci jako dneska Slovácko. Dalo tam vysoké hráče a my jsme potom byli pasivní. V prvním poločase jsme měli šance, abychom dali gól a dostali se třeba do dvoubrankového vedení. Byl by klid. Ale ten nám chyběl a pak ty zápasy takhle dopadají. Ale musím před kluky smeknout, vyhráli jsme pošesté za sebou, máme klid na práci. Atmosféra na tréninku je skvělá. Všichni věříme, že jdeme po správné cestě. Nechtěl bych mluvit o titulu. Jsme na cestě, která je nastavená správně. Jsme rádi, jak se teď hraje, jak ty body získáváme. Zbytek bych nechal ve vzduchu."

Stanislav Levý (trenér Slovácka): "Věděli jsme, že Slavia je ve výborné formě, doma je velice silná. Z porážky jsem zklamaný, ale musím říct, že jsem byl velmi spokojený s tím, jak disciplinovaně moje mužstvo hrálo, jaký boj Slavii nabídlo. De facto do poslední minuty jsme měli šanci uhrát tady minimálně bod. Bohužel se nám to nepodařilo, ale jinak s přístupem a taktickým plněním musím být spokojený. V první půli nám chyběl větší klid, rychle jsme ztráceli míče. V druhém poločase se to z naší strany zvedlo, byli jsme více v držení balonu. Nechci mluvit o našich absencích, máme osmnáctičlenný kádr a nic jiného jsem neočekával, než že ti hráči, kteří dostanou šanci, se o to poperou. Myslím, že Slavia je nyní svou kvalitou a kombinační hrou srovnatelná s Plzní."