8. prosince 2016 • 14:42

Debutující Kašima na MS klubů otočila zápas s Aucklandem

0
Fotbalisté Kašimy při své premiéře na mistrovství světa klubů otočili zápas předkola s Aucklandem a po vítězství 2:1 postoupili do čtvrtfinále. Jejich dalším soupeřem bude v neděli jihoafrický tým Mamelodi Sundowns.

Auckland se představil na turnaji již poosmé a je v tomto směru rekordmanem. Už pošesté však vypadl hned po prvním utkání. V Jokohamě šel sice dnes v úvodu druhého poločasu do vedení zásluhou korejského obránce Kim Te-uka, ale těsný náskok neudržel a na překvapivé třetí místo z roku 2014 nenaváže.

Kašima otočila zápas díky gólům dvou střídajících hráčů Šuheie Akasakiho a Mu Kanazakiho, který rozhodl hlavičkou v 87. minutě. V neděli bude japonský mistr usilovat o možnost vyzvat v semifinále kolumbijského vítěze Poháru osvoboditelů Atlético Nacional. Až v semifinále vstoupí do šampionátu také hlavní favorit Real Madrid.

Klubový šampionát je první velkou akcí, na které mohou rozhodčí ve sporných případech využívat video. V dnešním utkání se obešli bez jeho pomoci.