16. ledna 2017 • 19:18

Obhájci titulu "Sloni" hráli bez branek s outsidery z Toga

0
Obhájci titulu z Pobřeží slonoviny vstoupili do afrického fotbalového šampionátu bezbrankovou remízou s Togem. Favorit se proti outsiderovi nedokázal střelecky prosadit, a tak čtvrtý z prvních pěti zápasů na turnaji v Gabonu neměl vítěze.

V týmu Pobřeží slonoviny se nedostal na trávník slávistický obránce Simon Deli a celý zápas strávil mezi náhradníky. Až posledních dvacet minut odehrál exsparťan Wilfried Bony, ale ani současný hráč Premier League na ztrátě bodů nic nezměnil.

Do čela skupiny se posléze dostal výběr Demokratické republiky Kongo po vítězství 1:0 nad Marokem. Zápas rozhodl ve druhém poločase útočník Junior Kabananga Kalonji a jeho tým udržel překvapivé vítězství až do konce. Maročanům nepomohla ani přesilovka v závěru po vyloučení Lomalisy Mutambaly v 82. minutě po druhé žluté kartě.