16. ledna 2017 • 23:08

Fotbalisté Turína neudrželi dvoubrankové vedení nad Milánem

0
Fotbalisté FC Turín nevyužili v dohrávce 20. kola italské ligy dvoubrankové vedení nad AC Milán, jenž navíc končil zápas v deseti. I kvůli neproměněné penaltě turínského Adema Ljajiče skončilo utkání remízou 2:2.

Milán minulý týden porazil dnešního soupeře 2:1 v osmifinále Italského poháru, ligové utkání měl ale v úvodu pod kontrolou Turín. Ve 21. minutě otevřel skóre čtrnáctým gólem v sezoně druhý nejlepší střelec Serie A Andrea Belotti a pět minut nato zvýšil Marco Benassi. Po hodině hry mohli domácí vést dokonce 3:0, ale srbský záložník Ljajič kopl penaltu doprostřed branky na připraveného milánského gólmana Gianluigiho Donnarummu.

Po přestávce hosté Turín potrestali vyrovnáním. V 55. minutě snížil Andrea Bertolacci a pět minut nato naložil lépe než Ljajič se svým pokutovým kopem Carlos Bacca. Milán ještě v závěru přežil několikaminutové oslabení po vyloučení Alessia Romagnoliho. V tabulce je AC pátý tři body za Laziem, ale má zápas k dobru.