Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. února 2017 • 20:10

Litvínov veze tři body z Vítkovic, vítězný gól dal v oslabení

Hokejisté Litvínova zvítězili v 47. kole extraligy na ledě Vítkovic 2:1 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Hosté sice prohrávali od šesté minuty po trefě Radoslava Tybora, ale skóre otočili díky brankám Miloslava Hořavy a Jakuba Černého, který se prosadil v 27. minutě ve vlastním oslabení. Vítkovicím přesilovky nešly a v závěru promarnily při power play i 37 sekund trvající výhodu šesti proti třem.

"Hra v přesilovkách, to je náš dlouhodobý problém. A právě v nich je největší rozdíl mezi námi a týmy z první šestky. Když dostanou takovou přesilovku, neinkasují v ní a sami gól nebo i dva dají. Psychicky vás to pak určitým způsobem zlomí. Vše vygradovalo v závěru," uvedl střelec jediné domácí branky Tybor.

Ostravar aréna před úvodním vhazováním uctila minutou ticha památku zesnulého Josefa Augusty a poté sledovala velkou aktivitu Vítkovic, které se záhy ujaly vedení. Po neproměněných šancích Balána a Olesze otevřel skóre se štěstím Tybor. Střela slovenského útočníka z levého kruhu prošla Janusovi mezi betony a kotouč pomalu klouzal k brankové čáře, ze které puk odpálil Sklenička. Podle rozboru u videa ale zásah litvínovského beka přišel pozdě.

Hosté se postupem času osmělili a i jejich gól padl z nenápadné akce a s dávkou štěstí. Pavlíkova rána se odrazila od zadního mantinelu k Hořavovi, který pohotově doklepl puk do odkryté branky. "Mrzí mě, že jsme v první třetině neodskočili na 2:0 nebo 3:0, protože šance jsme na to měli. Potom by to bylo pro nás o mnoho lepší," prohlásil Tybor.

Vítkovice začaly i prostřední část náporem, který umocnil Pavlíkův faul vysokou holí na Tybora. Domácí ale sehráli čtyřminutovou přesilovou hru bídně. Nejenže neohrozili Janusovou branku, ale sami inkasovali. Černý při útočném výpadu objel branku, nahodil kotouč před ni a Bartošák si ho levým betonem srazil za záda.

"Věděl jsem, že jsem hodně z úhlu, a nic jiného mi nezbývalo než hodit puk na bránu. Ani nevím, jestli se to odrazilo od jejich hráče nebo od gólmana. Ale říkáme si i na trénincích, že je to třeba zkoušet. Padá z toho spousta gólů, i když je to spíš dílem štěstí, že se najde skulinka nebo odraz," komentoval vítězný zásah Černý.

Další početní výhodu sehráli Ostravští mnohem lépe, v největší šanci ale nesedlo zakončení Oleszovi, který byl na chvíli sám před Janusem. Poté měli možnost se ukázat ve hře pěti proti čtyřem i Litvínovští, ale také bez efektu. Přesto se hosté na chvíli radovali z třetí trefy, ale opět bylo proti nim video. Hüblova gólová dorážka přišla už po siréně.

Litvínov ve třetí části kontroloval vedení, které mohl zvýšit Černý, ale v přečíslení dvou na jednoho prováhal pravý moment ke střele i přihrávce. Vítkovice se usadily v útočném pásmu až v závěrečných minutách a zápas dohrávaly od času 59:23 ve dvojnásobné početní výhodě a s Bartošákem na střídačce. Nejblíže k vyrovnání byl Roman, ale jeho střelu zastavila tyč.

"Vítkovice měly spoustu přesilovek v krátkém úseku, nám se je povedlo ustát. Do moc šancí jsme je nepustili a to nám taky pomohlo psychicky, i když v závěru mohly vyrovnat. Musím říct, že se štěstím jsme to uválčili," oddechl si Černý.