24. února 2017 • 22:31

Fotbalisté Brém vyhráli ve Wolfsburgu a opustili sestupové pásmo

0
Fotbalisté Werderu Brémy s českým reprezentantem Theodorem Gebre Selassiem v sestavě zvítězili v 22. kole bundesligy ve Wolfsburgu 2:1 a opustili sestupové pásmo. Po druhé výhře za sebou přeskočili Hamburk a jsou patnáctí, Wolfsburg se udržel před nimi jen díky lepšímu skóre.

Oba brémské góly padly krátce po sobě už v úvodu utkání a oba dal Gnabry. Nejprve se prosadil tečovanou střelou z 15 metrů, v 18. minutě se pak po centru z trestného kopu zjevil sám před brankářem Benagliem a zblízka ho překonal podruhé. Z deseti gólů v sezoně devětkrát skóroval na hřištích soupeřů.

Wolfsburg rychle snížil, po rohu usměrnil míč do sítě Mayoral. Pak se několikrát vyznamenal brankář hostů Wiedwald, při střelách Didaviho a Mayorala mu pomohla tyč. V druhé půli tlak domácího celku pokračoval, jasná střelecká převaha ale k vyrovnání nevedla.