26. března 2017 • 12:55

Kanaďanky slaví po devíti letech světový titul v curlingu

0
Mistrovství světa v curlingu žen v Pekingu ovládly hráčky Kanady, které získaly titul po devíti letech. Družstvo skipky Rachel Homanové porazilo ve finále tým Ruska 8:3. Bronz vybojovaly Skotky po vítězství 6:4 nad Švédskem.

Kanaďanky prošly turnajem bez zaváhání, když vyhrály všech 13 zápasů. Rusko zdolaly na šampionátu třikrát, po těsném vítězství 10:9 v základní části jasně vyhrály páteční souboj play off o postup do finále 7:3 i dnešní duel o zlato.

Již šestnáctým triumfem na MS kanadské curlerky znovu vylepšily svou rekordní sbírku. Druhý nejúspěšnější tým historie Švédsko má osm titulů. Předchozí tři šampionáty ovládly Švýcarky, které v Pekingu skončily až osmé za českým týmem. Družstvo skipky Anny Kubeškové sice zaznamenalo nejlepší výsledek v historii, ale unikl mu přímý postup na olympijské hry v Pchjongčchangu, k němuž potřebovalo minimálně účast v semifinále.