25. dubna 2017 • 23:59

Frankfurt je po penaltovém dramatu ve finále Německého poháru

0
Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt se stali prvními finalisty Německého poháru. Jejich semifinálovou bitvu s Borussií Mönchengladbach rozhodl dramatický penaltový rozstřel, který hosté rozhodli ve svůj prospěch poměrem 7:6. V normální hrací době i po prodloužení byl výsledek nerozhodný 1:1.

Eintracht je v pohárovém finále poprvé od roku 2006 a 27. května v Berlíně se v něm utká s vítězem středečního zápasu Bayern Mnichov - Borussia Dortmund.

V Mönchengladbachu před 54.000 diváků šli do vedení hosté po gólu Taleba Tawathy, ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal Jonas Hofmann. Další góly pak padly až v rozstřelu, při němž se nemýlilo prvních šest střelců na každé straně. Z dalších čtyř byl ale úspěšný jen bývalý hráč Gladbachu Branimir Hrgota, dva pokusy domácích zneškodnil finský brankář Lukas Hradecky.