26. dubna 2017 • 23:06

Dortmund ovládl přestřelku s Bayernem a je ve finále poháru

0
Fotbalisté Dortmundu v semifinále Německého poháru zvítězili na hřišti obhájce Bayernu Mnichov 3:2 a zajistili si rekordní čtvrtý postup do finále za sebou. O trofej si Borussia zahraje 27. května v Berlíně proti Frankfurtu.

Dortmund poslal do vedení v 19. minutě Marco Reus, ale domácí ještě do přestávky skóre otočili. Z rohu odpověděl Javi Martínez a krátce před pauzou se prosadil i další stoper a bývalý kapitán Borussie Mats Hummels.

Druhý poločas však patřil hostům. V 69. minutě vyrovnal kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang a pět minut po něm rozhodl Ousmane Dembélé. Dortmund tak vrátil Bayern porážku z loňského pohárového finále. Borussia přitom nezvládla ani předchozí dvě finále, pohárovou trofej získala naposledy v roce 2012.

Mnichovský gigant po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů může v tomto ročníku vyhrát už pouze bundesligu, kterou vede o osm bodů před Lipskem.