29. dubna 2017 • 22:48

Hlasy po utkání fotbalové ligy Plzeň - Dukla

0
Hlasy po utkání 26. kola první fotbalové ligy Viktoria Plzeň - Dukla Praha (2:0):

Zdeněk Bečka (trenér Plzně): "Po náročném týdnu, který jsme prožili, musím hráčům vyseknout velikou poklonu. Zápas doslova odřeli a odbojovali. Byla to zasloužená výhra. Na všech hráčích, nejen na Milanovi Petrželovi, bylo vidět, co pro ně dnešní zápas znamená. Na začátku týdne jsme na tom nebyli dobře. Každý se s tím (smrtí Rajtorala) vyrovnával po svém. Někdo delší dobu, někdo kratší. Kluci na to ale odpověděli sami svým výkonem. Řekli jsme si, že konec ligy budeme hrát pro Frantu. Andy Ivanschitz určitě nezklamal, odvedl, co jsme od něj očekávali. Výborně pracoval na tréninku, nevyšlo nám utkání na Spartě, takže si šanci zasloužil. První půli jsme ztratili dost sil, věděli jsme, že druhá půle bude těžká, protože Dukla je velmi dobře připravené mužstvo. To se potvrdilo. Měli šance, ale to si vytvoří každý."

Jaroslav Hynek (trenér Dukly): "Jeli jsme sem s tím, že budeme aktivní a snažit se hrát naší hru. Ale celý první poločas jsme hráli na velkém hřišti, v defenzivě a nebyli jsme na míči. Tím jsme to Viktorce usnadnili. Sbírala odražené míče a z toho pramenily i branky. Vstup do druhé půle nám vyšel, ale neproměnili jsme své šance. Jinak jsme mohli hrát o jiný výsledek. Jeden dobrý poločas proti týmu jako Plzeň prostě nestačí. Šance Olayinky mrzí, protože to byla největší šance. Kdyby to proměnil, mohli jsme to zvládnout jinak. Mohla nastartovat obrat. Taková událost (smrt Rajtorala) se může na týmu podepsat různými způsoby. Lidi to zasáhne. Věřil jsem, že všichni, kdo se zápasu dnes zúčastní, to vezmou pozitivně. Zápas měl energii, kterou mít měl a která by se Františkovi líbila. Myslím, že to bylo důstojné rozloučení."