24. května 2017 • 07:51

Plavecký šampion Chalmers nebude kvůli operaci srdce na MS

0
Australský plavec Kyle Chalmers, olympijský vítěz z kraulařské stovky na hrách v Riu de Janeiro, nebude ze zdravotních důvodů startovat na červencovém mistrovství světa v Budapešti. Osmnáctiletý šampion se v nejbližších týdnech podrobí operaci srdce, s nímž má dlouhodobě problémy.

Chalmers trpí takzvanou supraventrikulární tachykardií, jež způsobuje zvýšenou tepovou frekvenci. Jeho stav není životu nebezpečný, ale omezuje při sportu.

"Začal jsem trpět abnormálně rychlým tlukotem srdce v tréninku a při soutěžích, proto nyní musím na operaci. Už jsem v minulosti na operaci byl, ale bohužel mi příliš nepomohla," uvedl v tiskovém prohlášení Chalmers, jenž na dubnovém australském šampionátu skončil druhý za Cameronem McEvoyem.

Chalmers loni v Riu šokoval triumfem na královské plavecké trati v juniorském světovém rekordu 47,58. Získal také dvě bronzové medaile v polohové a kraulařské štafetě na 4x100 m.