24. června 2017 • 14:27

Deblkanoisté Kašpar, Šindler skončili na SP v Augsburgu druzí

0
Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler obsadili druhé místo v závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu. Čeští reprezentanti tak navázali na výhru z předchozího podniku v Praze, nejrychlejší posádka semifinálového programu Ondřej Karlovský a Jakub Jáně skončila pátá.

Bronzoví medailisté z ME Kašpar se Šindlerem doplatili ve finálové jízdě v Německu na dotek v protivodné 21. brance, za který dostali dvousekundovou penalizaci. Za vítěznou domácí posádkou Robert Behling, Thomas Becker zaostali o 93 setin. Karlovský s Jáněm ztratili navzdory čisté jízdě na první místo 2,06 sekundy.

Finálová jízda se vůbec nevydařila kanoistce Tereze Fišerové. Čtvrtá žena semifinálového programu se v závěru převrhla, a přestože se pak na trati vracela, nakonec připsala dvakrát 50 sekund za neprojeté branky a skončila poslední. Z vítězství se radovala Australanka Jessica Foxová.