25. června 2017 • 12:32

Do finále na SP v Augsburgu postoupila jen kajakářka Galušková

0
Pouze kajakářka Karolína Galušková se probojovala na Světovém poháru vodních slalomářů v Augsburgu do finále. Zbylých pět českých lodí v ženské kategorii K1 a mužské C1 v dnešním semifinále vypadlo.

Galušková obsadila v semifinále páté místo a kvalifikovala se do finále jako první česká kajakářka v sezoně. Před týdnem v úvodním SP v Praze-Troji bylo finále K1 bez české účasti. Její výsledek dnes nedokázaly napodobit Amálie Hilgertová (18.), její slavná teta Štěpánka Hilgertová (21.) ani úřadující mistryně světa Kateřina Kudějová, jež neprojela branku a byla osmadvacátá, třetí od konce.

V semifinále kanoistů se představily jen dvě české lodě a stejně jako v Praze bude finále bez nich. Dvanáctý muž z Troje Václav Chaloupka obsadil tentokrát 16. pozici, Stanislav Ježek byl třiadvacátý.