Těžký boj pro Veselého. Po třísetové bitvě vyřadil na antuce Verdaska

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tenista Jiří Veselý zvládl dohrávku odloženého třetího setu utkání prvního kola na turnaji v Hamburku a porazil sedmého nasazeného Fernanda Verdasca 7:6, 6:7 a 6:3. Se španělským hráčem se dnes měl na tamní antuce sejít na kurtu ještě jednou, ale do čtyřhry spolu nakonec nenastoupili.

Jejich singlový zápas byl v úterý přerušen kvůli dešti po druhém tie-breaku, ve kterém český tenista neuhrál ani bod. Předtím si oba protivníci vždy dvakrát v každé sadě sebrali podání, první zkrácenou hru pro sebe Veselý rozhodl těsně 9:7 při čtvrtém setbolu.

V dohrávce také došlo na čtyři brejky, tři se ale podařily českému tenistovi, a ačkoli sám zahájil třetí set ztrátou servisu, byl to po dvou hodinách a 48 minutách on, kdo se radoval z postupu. V dalším kole narazí na Horacia Zeballose z Argentiny, s kterým v dosavadních dvou vzájemných zápasech ještě neztratil set.