Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. srpna 2017 • 00:32

Plíšková je po výhře nad Wozniackou v Cincinnati v semifinále

Světová tenisová jednička Karolína Plíšková postoupila po dvou pátečních výhrách do semifinále turnaje v Cincinnati. Ve čtvrtfinále zvítězila nad Dánkou Caroline Wozniackou 6:2, 6:4, předtím zvládla dohrávané utkání třetího kola s Italkou Camilou Giorgiovou, kterou porazila 6:3, 4:6 a 6:0. Další soupeřkou obhájkyně titulu bude wimbledonská šampionka Španělka Garbiňe Muguruzaová.

Plíšková nejprve dotáhla do vítězného konce zápas s Giorgiovou, nad kterou ve čtvrtek vedla 3:0, než bylo utkání kvůli dešti přerušeno. Již o tři hodiny později slavila výhru nad bývalou světovou jedničkou Wozniackou, které oplatila vyřazení ve čtvrtfinále předchozího turnaje v Torontu.

Zatímco v Kanadě svedly třísetovou bitvu, tentokrát nedala Plíšková dánské hráčce šanci. Třikrát jí vzala servis, zatímco sama odvrátila jediný brejkbol, kterému čelila. Za 68 minut si připsala třetí výhru v osmém vzájemném duelu.

S Muguruzaovou má Plíšková výrazně pozitivní bilanci 6:1. Letos ji porazila v obou zápasech bez ztráty setu.

Témata:  Cincinnati, tenis, FOTO, Sport