19. srpna 2017 • 09:26

Navara skončil na šachovém turnaji v St. Louis poslední desátý

0
Šachista David Navara obsadil na turnaji série Grand Chess Tour v St. Louis poslední desáté místo. Pětidenní soutěž zakončil remízou v partii bleskového šachu s bývalým mistrem světa Rusem Garrim Kasparovem, kterého předtím dokázal porazit v rapid šachu. Vítězství v turnaji spojené s prémií 37.500 dolarů vybojoval Armén Levon Aronjan.

Kasparov, který se v St. Louis představil dvanáct let po konci kariéry, skončil osmý. Další turnaje se hrát nechystá.

Navara se po třech sériích v rapid šachu, v němž má každý z hráčů na své tahy 25 minut, dělil o osmou příčku s Kasparovem a dalším exmistrem světa Indem Višvanáthanem Ánandem.

Po čtvrtečních devíti partiích v bleskovém šachu klesl na poslední místo, na kterém zůstal i po závěrečných devíti partiích v pátek se ziskem 13 bodů. Nepomohly mu ani výhry nad Aronjanem a úřadujícím mistrem světa v bleskovém šachu Rusem Sergejem Karjakinem, který tuto část turnaje ovládl. V celkovém pořadí skončil Karjakin na děleném druhém místě o tři body za Aronjanem (24,5 bodu).