20. srpna 2017 • 16:01

Čeští vodní slalomáři získali na závěr ME další čtyři medaile

0
Čeští vodní slalomáři získali v závěrečný den mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Hohenlimburgu stejně jako v sobotu čtyři medaile. Zlato vybojoval v Německu mezi kanoisty junior Vojtěch Heger.

Heger v sobotu společně s bratrem Tomášem obsadil na deblkanoi v kategorii do 23 let čtvrté místo, ale mezi mladšími jednotlivci konkurenci nenašel. Díky čisté jízdě porazil o 1,36 sekundy reprezentačního kolegu Matyáše Lhotu, který si připsal dvousekundovou penalizaci za dotyk branky.

Bronz vybojoval mezi kanoisty do 23 let Lukáš Rohan. Ve vyrovnaném závodu, v němž se nejlepší čtyři vešli do necelé sekundy, odsunul syn olympijského medailisty Jiřího Rohana o tři setiny na čtvrtou pozici dalšího Čecha Václava Chaloupku.

Čtvrtá byla v kategorii do 23 let také kanoistka Martina Satková, jejíž sestra Gabriela měla větší štěstí mezi juniorkami a získala bronz.

Česká výprava tak vybojovala na šampionátu celkem 13 medailí, pět cenných kovů brala už v pátek v závodech hlídek.