19. září 2017 • 23:58

Barcelona v lize deklasovala Eibar 6:1, Messi dal čtyři góly

0
Fotbalisté Barcelony doma deklasovali Eibar 6:1 především díky čtyřem gólům Lionela Messiho a vyhráli i pátý zápas v nové sezoně španělské ligy. Katalánci vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Sevillou, která má k dobru středeční utkání s Las Palmas.

Barcelonu v úvodu na Nou Campu podržel brankář Marc-André ter Stegen, ale poté začal úřadovat favorit. Ve 20. minutě proměnil Messi penaltu a před pauzou zvýšil hlavou Paulinho.

V 53. minutě přidal třetí domácí gól Denis Suárez, hosté krátce nato snížili brankou Sergiho Enriche. Potom se však během tří minut dvakrát trefil Messi a připsal si 39. hattrick v kariéře. Tři minuty před koncem se argentinský kanonýr dokonce prosadil počtvrté.

Ve druhém úterním duelu Valencie na svém hřišti rozstřílela 5:0 Málagu, která po páté prohře v ročníku klesla na poslední příčku. Hattrickem během osmi minut druhé půle se blýskl Simone Zaza, další branky přidali Santi Mina a střídající Rodrigo. Valencie poskočila na třetí místo.