23. září 2017 • 17:37

Házenkářky Veselí zaskočily v interlize Michalovce

0
Házenkářky Veselí nad Moravou nečekaně porazily v dohrávce 4. kola interligy Michalovce 29:27 a připravily elitní slovenský tým o první body v sezoně. "Panenky" na triumf nad Iuventou čekaly pět let, naposledy proti osminásobným šampionkám společné soutěže uspěly v roce 2012 v odvetě Poháru vítězů pohárů.

Tentokrát vsadily na agresivní obranu, proti které soupeř dělal chyby v útoku. Domácí tým vyhrál první poločas o pět gólů (18:13), po změně stran náskok ještě navýšil a favorit už jen snížil. Sedmi góly se na výhře podílely Mária Olšovská, Kateřina Novotná a Jana Šustková.

Do reprezentační přestávky vyhrazené kvalifikaci mistrovství Evropy tak zůstala jediným stoprocentním týmem v soutěži pražská Slavia, která ale odehrála jen tři zápasy. Tabulku vede o bod před celkem čtyřmi týmy rovněž neporažený mistrovský Most.

V nadcházejícím týdnu se český národní tým utká ve středu s Islandem a v neděli nastoupí ve Slovinsku.