23. září 2017 • 20:45

Basketbalistky USK vstoupily do ligy výhrou 98:64 nad KP Brno

0
Basketbalistky mistrovského USK Praha zahájily cestu za obhajobou titulu vítězstvím 98:64 nad KP Brno. Proti bronzovému týmu z minulé sezony se nejvíce prosadila švédská posila Amanda Zahuiová, jež tři dny po příletu do Prahy nastřílela 27 bodů a trefila všech devět trestných hodů.

Lídrem Brňanek byla také nová tvář v týmu Edita Šujanová s 21 body, naproti tomu pivotka Ilona Burgrová se proti svému bývalému celku za 16 minut hry do statistik nezapsala.

Brněnské Žabiny porazily Slavii Praha 78:68 po zlepšeném výkonu od druhé čtvrtiny. V jejím úvodu ještě prohrával domácí tým o 14 bodů (19:33). Jana Hausknechtová k výhře přispěla 20 body, hostující Kristi Bellocková předvedla 19 bodů a 10 doskoků.

"Hlavní problém, na který jsem hráčky upozorňoval, byl náš přechod do obrany, dostávali jsme laciné koše z protiútoku. Ve druhé čtvrtině jsme si řekli, že zatlačíme z hlediska obrany, což se nám hrozně vyplatilo," konstatoval brněnský trenér Viktor Pruša.