21. října 2017 • 19:09

Lídr KHL Petrohrad ukončil vítěznou sérii Jokeritu

0
Souboj nejlepších týmů Kontinentální hokejové ligy vyhrál Petrohrad, který doma porazil Jokerit Helsinky 4:3 v prodloužení a přerušil jeho sérii 15 výher. Obhájce Gagarinova poháru bodoval i v 25. utkání v sezoně a opět prodloužil svoji rekordní šňůru.

Petrohrad sice v zápase třikrát prohrával o jeden gól, ale vždy dokázal vyrovnat. V 58. minutě si Sergej Kalinin v přesilovce vynutil prodloužení a v něm rozhodl už po minutě hry kapitán Pavel Dacjuk. Petrohrad má v čele soutěže náskok už 16 bodů.

Útočník Lukáš Radil dvěma asistencemi pomohl Spartaku Moskva porazit 4:3 Chanty-Mansijsk, v jehož dresu si připsal jednu přihrávku Ondřej Vitásek. Obránce Jakub Nakládal asistoval u vítězné branky Jaroslavle, která vyhrála 3:2 v prodloužení na ledě CSKA Moskva. Lídr Tarasovovy divize prohrál po sérii devíti vítězství.

Dominik Furch vychytal Omsku vítězství 3:1 v Čerepovci, kde kryl 23 střel domácích hráčů.