24. listopadu 2017 • 21:35

Hrdličkové prohráli na mistrovství světa v kolové s Německem 3:6

0
Prohrou 3:6 s Německem vstoupili otec a syn Hrdličkové do turnaje v kolové na mistrovství světa v sálové cyklistice v rakouském Dornbirnu. V krasojízdě obsadila Adéla Přibylová deváté místo a nepostoupila do sobotního čtyřčlenného finále. Soutěž čtveřic bez české účasti vyhrály krasojezdkyně Švýcarska.

Němečtí bratři Bernd Mlady a Gerhard Mlady obhajují na MS bronzové medaile. Jiří Hrdlička senior a junior při své společné premiéře na světovém šampionátu hráli se zkušenější dvojicí vyrovnanou partii.

"Doplatili na chyby v obraně, které dokázali jejich protivníci využít. Navzdory prohře odvedli solidní výkon, který je příslibem do sobotních důležitých zápasů proti Belgii a Francii," řekl ČTK předseda komise sálové cyklistiky Pavel Petrovský.

Obhájci titulu Rakušané Patrick Schnetzer a Markus Bröll porazili na úvod turnaje Belgii 12:4. Roli favoritů potvrdili také Švýcaři Dominik Planzer s Romanem Schneiderem, kteří zdolali Francii 7:2.