24. listopadu 2017 • 22:49

Kubalík se ve Švýcarsku gólově prosadil, Davosu dal dvě branky

0
Český hokejista Dominik Kubalík se při svém třetím startu v dresu Ambri-Piotty po příchodu z Plzně ve švýcarské lize poprvé gólově prosadil, a to hned dvojnásobně. Kanonýr české extraligy, jenž v týmu Škody hostoval, pomohl Ambri k vysoké výhře 7:2 na ledě Davosu dvěma góly, k nimž přidal i dvě asistence.

Jednou brankou se na vítězství hostů podílel další český útočník Lukáš Lhoták, jemuž Kubalík přihrál na úvodní gól zápasu. Za vyrovnaného stavu 2:2 pak dvaadvacetiletý reprezentant přihrál v první minutě druhé třetiny na vítězný gól Müllerovi a vzápětí sám zvýšil na 4:2. Skóre pak zpečetil v polovině poslední části z přesilové hry.

Po třech startech ve švýcarské lize tak má Kubalík na kontě pět bodů za dvě branky a tři asistence. Naprázdno vyšel jen při premiéře na ledě Zugu, nyní bodoval podruhé za sebou.