Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. prosince 2017 • 21:54

Hlasy po utkání fotbalové EL Slavia - Astana

Hlasy po utkání 6. kola základní skupiny A fotbalové Evropské ligy Slavia Praha - FC Astana (0:1):

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "V prvním poločase to bylo opatrné utkání, bez šancí na jedné a druhé straně. Až na naši chybu při standardce, kdy jsme nechali dát soupeři docela laciný gól. Nevím, co se přesně stalo. Mysleli jsme si, že mává ofsajd, ale nakonec ho uznali. Byli jsme z toho takoví opaření. Ve druhém poločase byl náš výkon rapidně lepší, vytvářeli jsme si gólové šance. Bohužel jsme je neproměnili a soupeř vedení udržel. Takže nám skončila cesta Evropskou ligou. Nebyli jsme dostatečně hladoví. Nechci klukům dělat advokáta, ale terén byl docela nerovný. Tím ale nechci kritizovat práci kluků, kteří se starají o trávník. Dělali, co mohli, v tohle období je to složité. Teď mě nejvíc trápí dnešní zápas, který jsme prohráli a tudíž nepostoupili. Platí to, co jsem říkal včera. Jeden zápas nerozhodne o tom, jestli naše práce je špatná nebo dobrá. Zítra jsme domluveni s Honzou Nezmarem, máme mít dopoledne schůzku. Tam se dozvíme víc, kdy případně by měla být další, velká schůzka."

Stanimir Stojlov (trenér Astany): "Náš tým je stvořen proto, aby měnil dějiny, a dějiny kazašského fotbalu opravdu změnil. Hráli jsme hodně organizovaně, to bylo nejdůležitější. Jsme skuteční hrdinové. Doufám, že tento zápas nebude posledním, a doufám, že se probojujeme dál, až do finále. Fyzička nebyla ideální, za poslední měsíc jsme odehráli jediný zápas a ve druhém poločase hráli hůř, nicméně jsme byli nakonec úspěšní. Náš tým je na velmi dobré úrovni a dosáhl jednoho z největších úspěchů v historii kazašského fotbalu. Nechápu, že když je Slavia klub s takovým zázemím, skvělými hráči a finančními prostředky, tak že bylo hřiště v tak katastrofálním stavu."