Pastrňák udělal bod podeváté v řadě, Faksova lajna režírovala výhru

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | David Pastrňák ozdobil svůj dvoustý start v NHL gólem, kterým se podílel v Detroitu na výhře Bostonu 3:2 v prodloužení. Havířovský rodák bodoval podeváté v řadě a během série rozšířil své konto o pět branek a šest přihrávek. Formace Radka Faksy zařídila třemi góly výhru Dallasu 5:2 na ledě New Yorku Islanders.

Boston ve třetí třetině dvakrát smazal jednobrankový soupeře, za který nastoupil po měsíční absenci kvůli zranění Martin Frk. Ve druhém případě vyrovnal v předposlední minutě Pastrňák, který po krásné křížné přihrávce Brada Marchanda střílel do zcela prádzné branky. Prodloužení rozhodl po 35 sekundách hry Marchand.

Dallas vedl už v 41. minutě 5:0. K pohodlnému náskoku přispěla obě křídla Faksova útoku - Tyler Pitlick se trefil dvakrát a Jamie Benn jednou. Český centr v utkání nezaznamenal gól ani přihrávku, ale ve statistice +/- si polepšil o tři kladné body a celkově je v ní s 15 plusovými body pátý v NHL.

"Je důležité, že jsme se zlepšili ve hře pět na pět. Je potřeba, aby každý z týmu přispěl svým dílem, a to se nám zejména v posledních dvou zápasech dařilo," podotkl Benn, který nastoupil s českým hráčem právě v posledních dvou zápasech.

Obě Faksova křídla byla vyhlášena dvěma největšími hvězdami zápasu, třetí hvězdou se stal Kari Lehtonen. Finský brankář kryl 32 střel a jako 33. gólman vychytal třístou výhru v NHL.

Do sestavy Stars se po zranění vrátil Martin Hanzal, který vynechal předchozích sedm utkání. "Je to urostlý chlap a pro naši hru velmi užitečný. Jsem rád, že je zpět," řekl trenér Dallasu Ken Hitchcock. "Je silný ve hře s pukem, vládne ve středním pásmu. Věřím, že se bude zlepšovat, když k sobě příště nebo za dva zápasy dostane uzdraveného Roussela. Takové houževnaté křídlo jeho hře hodně pomůže," dodal kouč.

Nedařilo se ani druhému týmu z New Yorku. Rangers podlehli na ledě Ottawy 2:3, přičemž kanadský klub si připsal teprve druhé vítězství z posledních 14 utkání. Svůj den neměl ani Vancouver, který doma utržil od Nashvillu debakl 1:7. Dvě branky vstřelil P.K. Subban, jenž překonal Anderse Nilssona i ranou od červené čáry.

NHL:

Ottawa - NY Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 5. Ryan, 36. Ceci, 41. Z. Smith - 24. Grabner, 45. Bučněvič. Střely na branku: 30:29. Diváci: 13.212. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Grabner (NY Rangers).

NY Islanders - Dallas 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 42. a 57. A. Lee - 8. a 41. Pitlick, 16. Radulov, 22. Elie, 30. Jamie Benn. Střely na branku: 34:27. Diváci: 10.316. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Pitlick, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Detroit - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Tatar, 52. Larkin - 44. Acciari, 59. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Larkin (Detroit).

Vancouver - Nashville 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Branky: 26. Burmistrov - 2. a 24. Subban, 15. Arvidsson, 26. F. Forsberg, 49. C. Smith, 52. Fiala, 53. Järnkrok. Střely na branku: 26:48. Diváci: 16.806. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Johansen, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Hokejisté Bostonu vyhráli v Detroitu 3:2 v prodloužení