14. prosince 2017 • 07:58

Jihoamerický pohár vyhráli fotbalisté Independiente

0
Fotbalisté argentinského klubu Independiente vyhráli Jihoamerický pohár. Po domácím vítězství 2:1 nad Flamengem remizovali ve středeční odvetě na stadionu Maracaná v Riu de Janeiro 1:1. Trofej získali podruhé, poprvé ji vybojovali před sedmi lety.

Odvetu, které předcházely střety fanoušků v ulicích brazilského velkoměsta, začal lépe domácí tým a Lucas Paqueta ho po půlhodině hry dostal do vedení. Ještě do poločasu však vyrovnal teprve osmnáctiletý Ezequiel Barco z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po konzultaci s kolegou u videa.

Flamengo mohlo v druhém poločase přidat další branky, ale šance nevyužilo. Domácím chyběl peruánský útočník Paolo Guerrero, jenž dostal za užití kokainu od disciplinární komise FIFA roční zákaz činnosti. Finálovou odvetu na Maracaná sledovalo 54.000 diváků.

Loni jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL vyhlásila vítězem Jihoamerického poháru brazilský klub Chapecoense, jehož tým cestou na finále postihlo letecké neštěstí. Držitel trofeje má právo startovat v příštím ročníku Poháru osvoboditelů.