17. prosince 2017 • 16:12

Freitag si před Turné upevnil vedení v SP skokanů na lyžích

0
Německý skokan na lyžích Richard Freitag suverénně vyhrál závod Světového poháru v Engelbergu a po třetím triumfu v sezoně si upevnil vedení v seriálu. Šestadvacetiletý závodník ovládl poslední soutěž před vánoční pauzou o 11,6 bodu před Polákem Kamilem Stochem, třetí skončil Rakušan Stefan Kraft. Češi opět nebodovali.

Freitag se v generálce na Turné čtyř můstků blýskl skoky dlouhými 137,5 a 135 metrů a závod SP vyhrál poosmé v kariéře. Před dnes šestým krajanem Andreasem Wellingerem vede v průběžném pořadí o 151 bodů.

Vojtěch Štursa a Roman Koudelka neprošli ani ve druhém závodu v Engelbergu do druhého kola, do postupové třicítky přitom tentokrát neměli daleko. Štursa obsadil skokem dlouhým 125 metrů 32. místo, Koudelka zvládl o metr méně a byl hned za ním na 33. příčce. Tomáš Vančura neuspěl v dopolední kvalifikaci.

Turné čtyř můstků odstartuje 29. prosince kvalifikací v Oberstdorfu. Vítěz bude znám 6. ledna v Bischofshofenu.