+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City
Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejdřív trocha politiky. Katalánci se chtěli v referendu svobodně vyjádřit, zda i nadále touží být součástí Španělska. Španělská vláda se jim v tom rozhodla nedemokraticky zabránit. Povolala policii, která proti voličům zasahovala nečekaně brutální silou. Katalánci mají na své referendum právo, ať už si o něm každý myslíme to své.Teď něco fotbalu. Rozhodnutí španělské federace, která nepovolila Barceloně odložit její nedělní utkání, je velmi pochybné. Klub měl důvodné obavy, že by se v daných souvislostech, pod těžkými emocemi, utkání mohlo zvrtnout.

A tak se rozhodl odehrát zápas bez diváků. Logicky, bezpečnost na prvním místě. Poražený je ovšem ten, pro něhož se fotbal hraje, tedy fanoušek. V tomto případě nějakých sto tisíc fanoušků, kteří se na Nou Camp chystali.

Jenže od fotbalu jsme zase zpátky u politiky. Nějak se jeden těžko zbavuje dojmu, že ta politika stála i za rozhodnutím španělské federace a ligy. Děláte potíže, tak tady to máte. Hrál by Real při nepokojích v Madridu v původním termínu, nebo ve středu?

Spíš v tu středu. Tohle byl verdikt na just. Verdikt z Madridu těm obtížným Kataláncům.

Je dobře, že Barcelona ten zápas proti Las Palmas vyhrála.

720p 360p
Barcelona - Las Palmas: Nezvyklé ticho. Nou Camp byl bez fanoušků kvůli politickým problémům

720p 360p
SESTŘIH La Liga: Barcelona - Las Palmas 3:0. Výhru před prázdným stadionem řídil Messi

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze