Autor: Pavel Bárta
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Miroslav Svoboda si zranil prst. Alexandr Hylák zase nedochytal nedělní hit 11. kola proti lídrovi tabulky z Brna. Na konci první třetiny odstoupil poté, co mu celou vahou padnul na koleno spoluhráč Miroslav Preisinger bránící Alexandra Malleta. Pro Plzeň rázem nastal velký problém.

Tím ovšem nebyl střídající mladý brankář Lukáš Sochůrek, který chytal svůj teprve čtvrtý zápas v nejvyšší soutěži. Už v předchozí sezoně tahle zaskakoval a vedl si výborně, tentokrát nebyl tak úplně ztělesněním neotřesitelné jistoty, ale určitě toho moc nepokazil. Nepropadl. Problém tedy nespočíval v tom, že by do příštího utkání musel nastoupit trenér plzeňských brankářů Rudolf Pejchar, ale jinde.

Odešla plzeňská obrana.

Natěšení Indiáni do 11. minuty chladnokrevně a celkem pohodlně odskočili o tři branky. Jenže stačilo pár otřesů – zranění gólmana a další v kabině Brna. A všechno se najednou obrátilo jak přesýpací hodiny. Do té doby velmi rozvážně, až akademicky hrající Brno začalo bruslit jak z kopečka, přidalo na důrazu. Naopak Indiáni znejistěli, ztráceli puky, kupili chyby, ve vlastním pásmu uspořádali den otevřených dveří. Do poloviny zápasu o náskok přišli. A bylo zase vyrovnáno.

Na čelní pozice se Škodovka prostřílela hlavně díky síle v útoku. O bolavém třísle jménem obrana se dosud jen šeptalo. Lídr tabulky odhalil, kde může být jeho pronásledovatel nejvíc choulostivý. Našel největší slabinu Plzně a vykřičel to do světa.

Plzeň - Kometa: Domácí přišli o brankáře, Hylák kvůli zranění musel střídat

Plzeň - Kometa: Neuvěřitelný obrat dokonal Erat, trefil se v prodloužení na 4:5

Domácí: 05:53. Mertl, 07:34. Straka, 11:45. D. Kubalík, 39:03. Mertl

Hosté: 21:17. M. Erat, 26:33. T. Svoboda, 29:38. V. Němec, 42:25. T. Svoboda, 60:38. M. Erat

Domácí: Hylák (20. Sochůrek) – Moravčík, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Jones – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, M. Chalupa.

Hosté: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), H. Zohorna, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, Mallet – T. Havránek.