+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Romana Barboříková
26. března 2017 • 12:31

Samková, Ledecká a Strachová? I malé hory umějí stvořit velké závodnice

TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tyto tři sněhové dámy dělaly v uplynulé sezoně českým fanouškům snowboardingu a lyžování radost, Ledecká dokonce oběma skupinám současně. A to přitom všechny vzešly ze stejného prostředí, kde nejvyšší vrchol měří pouhých 1603 metrů nad mořem a pořádné sjezdovky vhodné pro trénink na světové úrovni aby jeden pohledal.I tak se můžeme chlubit olympijskou vítězkou ve snowboardkrosu, dvojnásobnou mistryní světa v alpském snowboardingu a mistryní světa ve slalomu v alpském lyžování. A po včerejšku také dvěma letošními držitelkami křišťálového glóbu pro vítězku Světového poháru. To pro malou zemičku, kterou v těchto disciplínách válcují alpské země a další státy s mnohem lepšími podmínkami pro přípravu, ať se to týká hor, nebo financí, není málo.

A kdo ví, čeho se můžeme dočkat v příštím roce, kdy se konají olympijské hry. Samková zapracuje na startech, které jsou její dlouhodobou slabinou kvůli problémům s rameny. A i když se jí letos znovu nevyvedlo mistrovství světa, díky prvenství ve Světovém poháru bude patřit v Pchjongčchangu k favoritkám.

Díky tomu, co v této sezoně předvedla Ledecká, se ani ona nálepky s nápisem Favorit nezbaví. V olympijské disciplíně - paralelním obřím slalomu vyhrála MS. Navíc i s handicapem v podobě menšího počtu odjetých závodů kvůli účasti v lyžařském SP stejně nakonec ovládla celkové pořadí „svěťáku“ v alpském snowboardingu.

Ačkoliv horší tréninkové podmínky v porovnání se světovou špičkou mají všechny tři, nejvíc patrné je to u lyžařky Strachové.

I ona ale letos, ve svých 32 letech, ukázala, že pokud máte dostatečnou píli a jste profesionál každým coulem, nemůže vás to zastavit.

Máme se tak na co těšit. Má to ale své podmínky. V případě Samkové a Ledecké je jednou z těch nejdůležitějších zdraví.

U Strachové pak bude záležet na tom, zda se rozhodne do kolotoče závodů nastoupit ještě i v další zimě.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze