+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. srpna 2015 • 04:10

České naděje: Kdo má největší šanci přivézt medaili z MS v atletice

 • Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová i Vítězslav Veselý patří k největším českým nadějím na medaili na MS v Pekingu Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová i Vítězslav Veselý patří k největším českým nadějím na medaili na MS v PekinguFOTO:

  Barbora Špotáková se vrací na velkou akci po mateřské pauze, Vítězslav Veselý zažívá výsledkově životní sezonu, Zuzana Hejnová si už opět pohrává se soupeřkami. Ale to není z největších českých adeptů na medaili za právě startujícího světového šampionátu v atletice vše. Životní šanci bude mít i chodkyně Anežka Drahotová či další oštěpař Jakub Vadlejch.

 • BARBORA ŠPOTÁKOVÁ (oštěp)

  Špotáková: Soupeřkám jsem ukázala, že jsem zpět

  Po odchodu od trenéra Jana Železného se učí fungovat sama. Start do sezony zřejmě v přípravě přepálila a na výsledcích to bylo znát. Začátkem léta se zvedla a dařilo se jí na Diamantové lize. Patří k favoritkám, proti minulým sezonám jí ale chybí metry.

  ŠANCE NA MEDAILI: 75 %

 • VÍTĚZSLAV VESELÝ (oštěp)

  Oštěpař Veselý v sezoně září a těší se do Pekingu na Ptačí hnízdo

  Výkonnostně je to jeho životní sezona. Dal své tělo dohromady po dlouhodobých potížích s kolenem a v Pekingu může útočit na devadesátimetrovou hranici. Pokud ale bude zdravý, od začátku července ho trápí bolavé tříslo.

  ŠANCE NA MEDAILI: 80 %

 • ZUZANA HEJNOVÁ (400 metrů překážek)

  Hejnová: Věřím, že to nejlepší přijde na mistrovství světa

  Na začátku sezony to dřelo, ale v červenci už si se soupeřkami pohrávala podobně jako v památné sezoně před dvěma lety. Obhajuje titul z Moskvy a není to nereálná mise. Po loňském zranění ovšem stále není na svém maximu. Medaile by jí ale i tak neměla uniknout.

  ŠANCE NA MEDAILI: 80 %

 • ANEŽKA DRAHOTOVÁ (20 kilometrů chůze)

  Anežka Drahotová v péči lékařského personálu na MS v Moskvě, kde se v cíli vyčerpáním zhroutilaAnežka Drahotová v péči lékařského personálu na MS v Moskvě, kde se v cíli vyčerpáním zhroutila

  Z tajného trumfu roste mladá fenoménka, která má v Pekingu obrovskou šanci na první dospělou globální medaili. Na startu budou chybět ruské chodkyně, které zasáhl dopingový skandál tréninkového centra v Saransku. Drahotová se navíc stále zlepšuje a takticky vyspívá.

  ŠANCE NA MEDAILI: 70 %

 • JAKUB VADLEJCH (oštěp)

  Český oštěpař Jakub VadlejchČeský oštěpař Jakub Vadlejch

  Po létech zdravotních problémů, s nimiž souvisela vleklá technická krize, se našel. Vyspěl lidsky i závodnicky, výrazně si posunul osobní rekord a stabilně hází daleko. Pokud zvládne tlak kvalifikace, může být černým koněm české výpravy.

  ŠANCE NA MEDAILI: 50 %

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze