+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. srpna 2015 • 07:19

Hejnová, Rosolová a Marcell na MS postoupili, Maslák nečekaně vypadl

Autor:
Hejnová postoupila bez větších problémů.
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

SOUHRN | Obhájkyně titulu Zuzana Hejnová i její kolegyně Denisa Rosolová bez problémů postoupily z rozběhu na 400 metrů překážek na mistrovství světa v Pekingu. V dnešním odpoledním bloku bude mít česká výprava zástupce ve finále, kam prošel koulař Jan Marcell po výkonu 20,32 metru, naopak z kvalifikace vypadl Tomáš Staněk. Nečekaně je vyřazen i český rekordman Pavel Maslák, jehož 45,16 v rozběhu na 400 metrů nestačilo a český rekordman tak neobhájí páté místo z Moskvy.Hejnová běžela od začátku klidně bez většího úsilí a závěr úplně vypustila. Přesto z toho byl čas 54,55 sekundy a celkově čtvrté místo úvodního kola. "Běželo se mi krásně, úplně na pohodu, ani jsem tak rychle běžet nechtěla," radovala se po závodu Hejnová. Rosolová byla ve svém běhu druhá, celkově předvedla devátý čas 55,33 sekundy.

Také Rosolová prý pošetřila síly. "Snažila jsem se běžet uvolněně, nervala jsem to nikde, běželo se mi dobře. Šetřila jsem síly také při rozcvičení, bylo strašné vedro," povídala vicemistryně Evropy na této trati z Helsinek 2012. "Můžu být spokojená," řekla. Měla ale i štěstí, protože si zapomněla večer nařídit budíka na ráno. "Ale vzbudila jsem se sama včas, ten nahoře asi věděl," pousmála se.

Páteční narozeniny oslavila v restauraci na suši s trenérkou Martinou Blažkovou a přítelem vícebojařem Adamem Sebastianem Helceletem. "Nechtěla jsem před závody moc riskovat," pousmála se. "Ale bylo výborné, jen jsme asi tři čtvrtě hodiny čekali, než nás usadili. Ale jak říká trenérka, ťuknout si můžeme vždycky," pravila.

Marcell vrhl svůj nejlepší výkon hned v první sérii a nakonec mu to na postup mezi dvanáctku nejlepších bezpečně stačilo z jedenáctého místa. Také Staněk měl nejlepší pokus hned ten první, výkon 19,64 metru však stačil pouze na devatenáctou pozici.

"První pokus byl dobrý, ale pak jsem vykysnul. Zkoušel jsem to vrškem a to už nebylo ono. Možná jsem byl také prvním pokusem trošku uspokojený," řekl po kvalifikace třicetiletý Marcell, jenž se dostal na akci globálního charakteru poprvé do boje o medaile. "S takovým výkonem se většinou hravě postupuje, ale dnes to bylo na hraně, snad to ve finále bude lepší," věřil muž s letošním maximem 20,71 metru z haly.

Maslák se letos nepotkal s životní formou, navíc čtyřstovkaři na světě letos běhají fantastické časy, vždyť v jeho běhu se hned dva dostali pod 44 sekund. Maslák běžel letos jen jednou rychleji, a to ve Velenje za 45,09, což by mu dnes o setinu na postup stejně nestačilo. Ve svém běhu byl poslední a jeho český rekord 44,84 sekundy z finále MS v Moskvě by dnes znamenal osmnácté místo.

"Asi jsem to trošku překopl, jak jsem byl nahecovaný. Semifinále to není, ale co už, nedaří se každý rok," nelitoval vyřazení Maslák, který loňskou sezonu vynechal kvůli zranění stehna. Na jeho výkonu se podepsala i skutečnost, že měl nejrychlejší rozběh. "Není to ideální, když v mém rozběhu běží dva pod 44, to čekáte spíš ve finále. Bohužel, byl to nejtěžší běh. Svět se neskutečně zrychlil," uvedl dnes nakonec 22. běžec.

Zklamání trochu Maslák cítil, vždyť před dvěma lety pátým místem šokoval svět, který mu ale letos trochu utekl. "Co budu mít z toho, když budu zklamaný, nic se nezmění. Radši budu spokojený a nebudu kolem sebe vysílat špatnou energii. Do budoucna tam určitě rezerva je. To se prostě stane," povídal. "Je to našlapané, do semifinále tady stačí to, co v Moskvě na finále," všiml si. "Zraněním jsem se vrátil trochu zpátky," uznal.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze