30. srpna 2015 • 07:01

SOUHRN MS: Dibabaová vybojovala maratonský titul. Rozhodla vteřina

Dibabaová trimufovala v závěrečném finiši.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Maraton v Pekingu vyhrála Mare Dibabaová v času 2:27:35 hodin a vybojovala vůbec první titul pro Etiopii na nejdelší běžecké trati v historii mistrovství světa. Dibabová porazila v závěrečném finiši na cílové rovince v Ptačím hnízdě Keňanku Helah Kipropovou v nejtěsnějším závodu historie MS o sekundu. Třetí místo patří Eunice Kirwaové z Bahrajnu, která na vítězku ztratila čtyři sekundy.

Dvojnásobná mistryně světa Edna Kiplagatová byla po většinu trati ve hře o rekordní třetí titul, ale v posledních dvou kilometrech nestačila tempu soupeřek a skončila pátá. Závod se konal v příjemné teplotě kolem 23 stupňů celsia, ale za nejhorších rozptylových podmínek nad městem v průběhu celého šampionátu.

Finále:

Ženy:

Maraton: 1. M. Dibabaová (Et.) 2:27:35, 2. H. Kipropová (Keňa) 2:27:36, 3. Kirwaová (Bahr.) 2:27:39, 4. Sumgongová 2:27:42, 5. E. Kiplagatová (obě Keňa) 2:28:18, 6. Tufaová (Et.) 2:29:12, 7. Itoová (Jap.) 2:29:48, 8. Tsegayeová (Et.) 2:30:54.

Program neděle:
12:30 výška muži - FINÁLE (Bába), 12:45 oštěp ženy - FINÁLE (Špotáková), 13:15 5000 ženy - FINÁLE, 13:45 1500 m muži - FINÁLE, 14:05 štafeta 4x400 m ženy - FINÁLE, 14:25 štafeta 4x400 m muži - FINÁLE.