Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. srpna 2015 • 11:02

Hejnová oceněná za skvělý návrat. Zvolili ji evropskou atletkou měsíce

Zuzana Hejnová se raduje po vítězství v závodě na 400 metrů překážek na Diamantové lize v Londýně
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Povedený návrat Zuzany Hejnová po zranění do světové špičky české překážkářce vynesl i vítězství v hlasování Evropské atletické asociace o nejlepšího atleta měsíce července. Mezi muži vyhrál bosenský osmistovkař Amel Tuka.

Osmadvacetiletá mistryně světa Hejnová vyhrála v hlasování fanoušků na facebooku a twitteru těsně před dvojnásobnou mistryní Evropy sprinterkou Dafne Schippersovou z Nizozemska. Uspěla hlavně díky tomu, že ovládla poslední tři závody Diamantové ligy v běhu na 400 metrů překážek a v Paříži zlepšila své letošní maximum na 53,76 sekundy, s kterým je druhá ve světových tabulkách.