a dozvíte se vše jako první.
16. září 2007 • 00:00

Ospalý nedokončil předolympijský triatlon v Pekingu

Filip Ospalý
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Triatlonista Filip Ospalý nedokončil předolympijský test na tratích v Pekingu, který byl zároveň součástí Světového poháru.

Triatlonista Filip Ospalý nedokončil předolympijský test na tratích v Pekingu, který byl zároveň součástí Světového poháru. Dnešní závod vzdal po úvodním plaveckém úseku a nenavázal tak na loňské čtvrté místo z čínské metropole. Vynikající formu z posledních týdnů potvrdil španělský vicemistr světa Javier Gómez, který vyhrál už třetí pohárový závod za sebou. Gómez v Pekingu porazil jedenáct měsíců před olympiádou o 23 sekund Courtneye Atkinsona z Austrálie, třetí skončil Novozélanďan Bevan Docherty. Závod naopak nevyšel překvapivému šampionovi z Hamburku Němci Danielu Ungerovi, který skončil až jednadvacátý. V čele pořadí SP má Gómez po dalším padesátibodovém přídělu více než stobodový náskok a tři závody před koncem už takřka jisté celkové prvenství. Ospalému se dvěma bodovanými místy patří 16. příčka. Ženám kraluje sobotní pekingská vítězka a čerstvá mistryně světa Vanessa Fernandesová z Portugalska.

Výsledky: 1. Gómez (Šp.) 1:48:41, 2. Atkinson (Austr.) 1:49:04, 3. Docherty 1:49:08, 4. Gemmell (oba N. Zél.) 1:49:15, 5. Whitfield (Kan.) 1:49:18, 6. Raňa (Šp.) 1:49:23, ...Ospalý (ČR) nedokončil. Pořadí SP (po 13 ze 16 závodů): 1. Gómez 415 b., 2. Whitfield 303, 3. Docherty 275, ...16. Ospalý 94, 94. Krňávek (ČR) 2. Ženy: Pořadí SP (po 13 ze 16 závodů): 1. Fernandesová (Portug.) 389, 2. Moffattová (Austr.) 250, 3. Warrinerová (N. Zél.) 243, ...39. Zemanová 33, 48. Frintová 21, 77. Zelenková a Vodičková 2, 82. Jiroušková (všechny ČR) 1.