+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. prosince 2015 • 23:35

Od trápení k euforii. Jaký byl rok královny Zuzany Hejnové?

Autor:
 • Zuzana Hejnová se zařadila mezi legendy českého sportuZuzana Hejnová se zařadila mezi legendy českého sportuFOTO:

  Titul mistryně světa ve zrádné disciplíně na 400 metrů překážek přinesl Zuzaně Hejnové další ocenění. Stejně jako před dvěma lety po titulu světové šampionky ovládla hlasování sportovců v anketě Sport magazínu a v pondělí také zvítězila v nejstarší české sportovní anketě o Sportovce roku, kterou pořádá Klub sportovních novinářů. Jaký byl její další zlatý rok?

  Nebyla suverénní jako při své dva roky staré jízdě s třinácti vítězstvími a bez jediné porážky. Zuzana Hejnová se však tentokrát dokázala vrátit na vrchol po loňských zdravotních komplikacích, nejdřív prasklé zánártní kůstce a pak vleklých problémech s bolavou patou.

  „Vrátila jsem se po těžkém zranění na vrchol a jako první žena v historii jsem obhájila titul mistryně světa na po sobě jdoucích mistrovstvích,“ hodnotí Hejnová svou parádní sezonu. Tvořily ji následující milníky.

 • Pražské zklamání  Zlatá budoucnost byla začátkem března ještě v mlze a na očekávaném pražském halovém ME si Hejnová prožila smutné chvíle. Ve čtvrtkařské štafetě doběhla na posledním úseku o osmnáct setin sekundy za bronzem. Z individuálních tratí si vybrala osmistovku a skončila hned v rozběhu. „Škoda, že jsem nezvolila čtvrtku, tam bych měla na postup třeba až do finále. Teď jsem zklamaná, protože jsem měla na to běžet rychle,“ líčila Hejnová.

  Pro ME v Praze startovala na delší trati a skončila v rozběhu.

 • Ostravský start  První závod venkovní sezony na 400 metrů překážek absolvovala koncem května na Zlaté tretře Ostrava. Vyhrála solidním časem 55,13 sekundy a dostala se na šesté místo světových tabulek. „Byl to první závod a byla jsem nervózní jako blázen. Však taky běžet po takové době…“ líčila Hejnová, která si překážky naostro vyzkoušela poprvé od loňského srpna.

  Zuzan Hejnová předvedla na Zlaté tretře slušný výkonZuzan Hejnová předvedla na Zlaté tretře slušný výkon

 • Průlom v Paříži  Po nadějném startu se Hejnová zastavila na hranici 55 sekund. Ve čtyřech úvodních závodech sezony tenhle limit neprolomila. „Rok pauzírování je v téhle disciplíně těžké. Musela se chytit,“ řekl reprezentační šéftrenér Tomáš Dvořák.

  Zlom nastal na Diamantové lize v Paříži, kde se Hejnové tradičně daří. Začátkem července tam vyhrála parádním časem 53,76 sekundy a rázem byla zpátky ve hře. „V medaili na mistrovství světa jsem začala věřit až po Paříži. Začala jsem pomýšlet na to, že je to na správné cestě,“ líčila Hejnová.

  Zuzana Hejnová prokázala svoji kvalitu

   

 • Zlatý Peking  Na světový šampionát do Pekingu přijela Hejnová už zase jako jasná favoritka, která si sebevědomí upevnila výhrami v Londýně a Stockholmu. Mistrovství světa zvládla bez zaváhání. Její převaha sice nebyla tak velká jako před dvěma lety v Moskvě, rozdíl od konkurence byl přesto zjevný. Finále vyhrála v čase roku 53,50 sekundy. „Byla to hrozně těžká cesta k titulu, vážím si toho mnohem víc než v té Moskvě. Obhájit je těžší,“ poznala.

  Takhle Hejnová ukázala zlato médiím.

 • Tečka v Curychu  Závěr sezony si čerstvá šampionka osladila dalším triumfem v celkovém hodnocení Diamantové ligy. Všechno si pojistila vítězstvím ve finálovém závodě na Weltklasse v Curychu, místě loňského evropského šampionátu, o který kvůli zdravotním trablům přišla. „Po mistrovství světa jsem se cítila unavená, ale myslím, že to samé cítí i ostatní. Jsem šťastná, že jsem takhle krásně zakončila sezonu,“ radovala se.

  Vítězný polibek od přítele.

 Klasická verze
Mobilní verze