+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. března 2016 • 10:31

Olympijská naděje v ohrožení! Špotáková si zlomila nohu při tenisu

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ góly bundesligy: Vidalova radost a oblouček od střelce Herthy NEJ góly bundesligy: Vidalova radost a oblouček od střelce Herthy
Berdych v OVERTIME: Na okruhu žijeme v bublině. Laver Cup to změní Berdych v OVERTIME: Na okruhu žijeme v bublině. Laver Cup to změní
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna ze žhavých českých medailových nadějí pro olympiádu v Riu má problémy. Oštěpařka Barbora Špotáková si při tenisu zlomila zánártní kůstku na pravé noze. Věří ale, že se na srpnovou olympiádu stihne dostatečně připravit.Po konzultaci s lékaři zvolila světová rekordmanka Špotáková místo operace konzervativní léčbu a nosí ortézu.

"Zlomenina pravého nártu na konci března je jistě komplikace, ale není to s ohledem na přípravu na olympiádu v Riu tragédie. Může se stát, že odložíme začátek sezony, ale věřím, že na olympiádu budu připravena kvalitně," uvedla Špotáková v tiskové zprávě Českého atletického svazu.

720p 480p 360p 240p
Příběh VŮLE: Mohl jen mrkat, teď chce chodit. Od Špotákové dostal boty

Čtyřiatřicetiletá mistryně světa z roku 2007 se zranila v neděli. Při smeči na síti si zlomila zánártní kost u malíku na pravé noze. Ošetřili ji v místní nemocnici a další postup konzultovala s pražskými lékaři. Navzdory zranění zůstává se skupinou kouče Rudolfa Černého na Kanárských ostrovech a bude dál trénovat.

"Dá se házet pouze ze stoje či ze sedu, kondici udržovat jinými prostředky. Každopádně nic nevzdáváme a sen o úspěchu na olympiádě v Riu se nijak nezměnil," prohlásila olympijská vítězka z Pekingu a Londýna.

"Není to moje první zlomenina. I trenér věří v normální vstup do sezony. Hlavně z toho důvodu, že mě zná a taky jsme spolu již dvě zlomeniny v předchozích letech zažili," řekla Špotákovou, která před letošní sezonou obnovila spolupráci s Černým po pěti letech.

Loni byla po rozchodu se světovým rekordmanem Janem Železným bez trenéra a neuspěla na mistrovství světa, kde skončila devátá a poprvé po deseti letech odjela z velké akce bez medaile.

1080p 720p 480p 360p 240p
Špotáková učila jabloneckého Kopice házet oštěpem. Za kolik metrů ho pochválila?

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze