+
Nenechte si ujít
nejnovější zprávy ze světa
sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
23. března 2016 • 10:31

Olympijská naděje v ohrožení! Špotáková si zlomila nohu při tenisu

Autor: ,
TOP VIDEA
Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna ze žhavých českých medailových nadějí pro olympiádu v Riu má problémy. Oštěpařka Barbora Špotáková si při tenisu zlomila zánártní kůstku na pravé noze. Věří ale, že se na srpnovou olympiádu stihne dostatečně připravit.



Po konzultaci s lékaři zvolila světová rekordmanka Špotáková místo operace konzervativní léčbu a nosí ortézu.

"Zlomenina pravého nártu na konci března je jistě komplikace, ale není to s ohledem na přípravu na olympiádu v Riu tragédie. Může se stát, že odložíme začátek sezony, ale věřím, že na olympiádu budu připravena kvalitně," uvedla Špotáková v tiskové zprávě Českého atletického svazu.

720p 480p 360p 240p
Příběh VŮLE: Mohl jen mrkat, teď chce chodit. Od Špotákové dostal boty

Čtyřiatřicetiletá mistryně světa z roku 2007 se zranila v neděli. Při smeči na síti si zlomila zánártní kost u malíku na pravé noze. Ošetřili ji v místní nemocnici a další postup konzultovala s pražskými lékaři. Navzdory zranění zůstává se skupinou kouče Rudolfa Černého na Kanárských ostrovech a bude dál trénovat.

"Dá se házet pouze ze stoje či ze sedu, kondici udržovat jinými prostředky. Každopádně nic nevzdáváme a sen o úspěchu na olympiádě v Riu se nijak nezměnil," prohlásila olympijská vítězka z Pekingu a Londýna.

"Není to moje první zlomenina. I trenér věří v normální vstup do sezony. Hlavně z toho důvodu, že mě zná a taky jsme spolu již dvě zlomeniny v předchozích letech zažili," řekla Špotákovou, která před letošní sezonou obnovila spolupráci s Černým po pěti letech.

Loni byla po rozchodu se světovým rekordmanem Janem Železným bez trenéra a neuspěla na mistrovství světa, kde skončila devátá a poprvé po deseti letech odjela z velké akce bez medaile.

1080p 720p 480p 360p 240p
Špotáková učila jabloneckého Kopice házet oštěpem. Za kolik metrů ho pochválila?