+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. dubna 2016 • 10:17

Rekordman Lavillenie přijede na Zlatou tretru, dohlížet na něj bude Bubka

Autor:
Renaud Lavillenie přijede do Ostravy závodit už počtvrté
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijský vítěz a světový rekordman ve skoku o tyči Renaud Lavillenie přijede počtvrté na Zlatou tretru Ostrava (20. května). „Ano, je to pravda, do Česka se rád vracím,“ potvrdil Lavillenie v tiskové zprávě. „Do Ostravy se těším, v sezoně 2016 to po Šanghaji bude můj druhý start. Chtěl bych atakovat svůj rekord mítinku z roku 2013.“Lavillenie na Zlaté tretře Ostrava startoval třikrát a pokaždé vyhrál. Zatím se mu sice nepodařilo překonat magickou hranici šesti metrů, ale pokaždé ji atakoval. V roce 2012 posunul rekord mítinku na 590 cm, o rok později jej vylepšil na 592 centimetry. V roce 2014 mu k triumfu stačilo 583 cm.

V Česku se Lavilleniemu daří. V Praze vyhrál halové mistrovství Evropy (2015 – 604 cm) a nedávno v Jablonci nad Nisou skočil světový halový výkon 603 cm. Pokud bude přát počasí, chtěl by podobné výkony ukázat i v květnu v Ostravě. „Dohlížet“ na něj jako čestný host mítinku bude i legendární tyčkař Sergej Bubka.

Pomoct by měla i kvalitní konkurence. Organizátoři už potvrdili účast mistra světa z roku 2015 Shawna Barbera z Kanady, i nejlepších českých tyčkařů Jana Kudličky a Michala Balnera. Představí se i největší současný talent, teprve šestnáctiletý Řek Emmanouil Karalis, který v Jablonci skočil nejlepší dorostenecký výkon historie (554 cm).

Ohlášené hvězdy Zlaté tretry Ostrava:

400 m: Pavel Maslák

1500 m: Jakub Holuša

Oštěp: Julius Yego, Vítězslav Veselý

Koule: Tomasz Majewski, Ladislav Prášil, Tomáš Staněk

Kladivo: Pawel Fajdek, Anita Wlodarczyková

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze