17. května 2016 • 16:21

Hvězdný souboj oštěpařů na Tretře bude bez Veselého, je nemocný

Autor:
Český oštěpař Vítězslav Veselý na Zlaté tretře 2014
TOP VIDEA
LIGA NARUBY speciál: Kluci, zase děláte žongly? Redaktoři Sportu ukázali, že to zvládnou LIGA NARUBY speciál: Kluci, zase děláte žongly? Redaktoři Sportu ukázali, že to zvládnou
TOP góly 33. kola La Ligy: Messi rozhodl El Clásico, převedli se Rakitič i Griezmann TOP góly 33. kola La Ligy: Messi rozhodl El Clásico, převedli se Rakitič i Griezmann
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný souboj oštěpařů na atletickém mítinku Zlatá tretra Ostrava bude bez Vítězslava Veselého. bývalý mistr světa i Evropy dnes plánovanou účast v páteční soutěži zrušil kvůli nemoci a vysokým teplotám.První příznaky nemoci se u třiatřicetiletého hodonínského rodáka objevily v pondělí a během dnešního dopoledne už bylo jasné, že zdravotní stav mu účast na ostravském mítinku neumožní.

"Moc mě to mrzí. Těšil jsem se, že si ve středu v Praze na Čokoládové tretře zaběhám s Boltem, a hlavně na skvělou atmosféru v Ostravě. Ale bohužel se dnes opravdu necítím dobře a závodit v tomto stavu by byl velký risk," řekl ČTK Veselý.

Druhý muž českých historických tabulek a trojnásobný vítěz Zlaté tretry z let 2012 až 2014 se rozhodl nehazardovat se zdravím především kvůli olympiádě. "Víťovo rozhodnutí, které se mnou konzultoval, je rozumné. V olympijském roce bude záležet na každé maličkosti a závodit s horečkou by bylo zbytečné riziko," řekl Veselého trenér a současně ředitel ostravského mítinku Jan Železný.

Hlavní hvězdou oštěpařského klání bude úřadující mistr světa Julius Yego z Keni. Z českých oštěpařů jsou přihlášeni první muž letošních světových tabulek Jakub Vadlejch a Petr Frydrych.