+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. června 2016 • 17:10

Železný trénoval handicapovanou oštěpařku: Někteří tolik nehodí ani z rozběhu

Autor:
Jan Železný trénoval handicapovanou oštěpařku
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu
Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil
VŠECHNA VIDEA ZDE

S atletikou začala teprve před několika měsíci, přesto dokázala handicapovaná osmnáctiletá Kateřina Nováková vybojovat kompletní sbírku medailí z MSJ handicapovaných 2015. Oštěpařku, vrhačku a diskařku čekají na přelomu června a července Světové hry handicapované mládeže v Praze. Před touto akcí si zatrénovala s oštěpařskou legendou Janem Železným.Přípravy na Světové hry handicapované mládeže jsou v plném proudu, osmnáctiletá atletka Nováková se připravovala pod dohledem legendárního oštěpaře Jana Železného. "Honza Železný i Barbora Špotáková jsou pro mě velkou motivací. Přála bych si házet ještě víc, dal mi dobré rady," neskrývala mladá atletka nadšení z tréninku.

Handicapovaná atletka trénovala s Janem Železným

Ze spolupráce byl nadšený i samotný Železný . "Musím říct, že je fakt šikovná. Co ona je schopná hodit ze sedu, nejsou někteří schopní hodit z rozběhu. Ten talent tam je a navíc je to strašně fajn holka," pochválil jí.

Přestože závodí v atletice teprve pár měsíců, na Světové hry má jen ty nejvyšší ambice. "Doufám, že bych se mohla umístit na první místě," věří Nováková. Na závěr tréninku si Železný vyzkoušel hod oštěpu ze sedu. Jak se mu házelo? "Je to složité, člověk má nějaké omezení pohybu," přiznal.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze