14. června 2016 • 17:10

Železný trénoval handicapovanou oštěpařku: Někteří tolik nehodí ani z rozběhu

Autor:
Jan Železný trénoval handicapovanou oštěpařku
TOP VIDEA
Bratři Haškovi: Táta je trenér i doma. Říká, že mladí plýtvají časem a potenciálem Bratři Haškovi: Táta je trenér i doma. Říká, že mladí plýtvají časem a potenciálem
Výjimečný talent Vondroušová. Nová Navrátilová, co ráda spí a jí Výjimečný talent Vondroušová. Nová Navrátilová, co ráda spí a jí
VŠECHNA VIDEA ZDE

S atletikou začala teprve před několika měsíci, přesto dokázala handicapovaná osmnáctiletá Kateřina Nováková vybojovat kompletní sbírku medailí z MSJ handicapovaných 2015. Oštěpařku, vrhačku a diskařku čekají na přelomu června a července Světové hry handicapované mládeže v Praze. Před touto akcí si zatrénovala s oštěpařskou legendou Janem Železným.Přípravy na Světové hry handicapované mládeže jsou v plném proudu, osmnáctiletá atletka Nováková se připravovala pod dohledem legendárního oštěpaře Jana Železného. "Honza Železný i Barbora Špotáková jsou pro mě velkou motivací. Přála bych si házet ještě víc, dal mi dobré rady," neskrývala mladá atletka nadšení z tréninku.

Handicapovaná atletka trénovala s Janem Železným

Ze spolupráce byl nadšený i samotný Železný . "Musím říct, že je fakt šikovná. Co ona je schopná hodit ze sedu, nejsou někteří schopní hodit z rozběhu. Ten talent tam je a navíc je to strašně fajn holka," pochválil jí.

Přestože závodí v atletice teprve pár měsíců, na Světové hry má jen ty nejvyšší ambice. "Doufám, že bych se mohla umístit na první místě," věří Nováková. Na závěr tréninku si Železný vyzkoušel hod oštěpu ze sedu. Jak se mu házelo? "Je to složité, člověk má nějaké omezení pohybu," přiznal.