+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. června 2016 • 09:52

Jako Železný! Němec v jednom závodě hodil dvakrát za 91 metrů

Autor:
Němec Thomas Röhler se stal v Turku patnáctým členem klubu oštěpařů přes 90 metrů.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis
Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už byl lídrem světových tabulek, ale až na mítinku ve finském Turku konečně Němec Thomas Röhler překonal hranici devadesáti metrů. Dokonce hned dvakrát v jednom závodě přehodil metu 91 metru (vítězný pokus 91,28), což se zatím v historii povedlo jen světovému rekordmanovi Janu Železnému.Röhler se stal v Turku patnáctým členem klubu oštěpařů přes 90 metrů. Vítězným výkonem se dostal na jedenácté místo historických světových tabulek.

Na našlapaném stadionu v Turku panovaly ideálny podmínky, slunečno a teplota kolem třiadvaceti stupňů. Röhler nastupoval do soutěže jako světová jednička s výkonem 89,30 metru, který o čtyři centimetry překonal už ve druhém pokusu, čímž překonal rekord stadionu Fina Tera Pitkämäkiho.

VIDEO: Podívejte se na úžasný hod Thomase Röhlera


Ve třetím pokusu mu pak všechno vyšlo. Předvedl skvělý hod a oštěp doletěl až do vzdálenosti 91,28 metrů. Röhler ale pokračoval ve skvělé sérii a pátým hodem o čtyři centimetry znovu překonal hranici 91 metrů.

Röhler se tak stal teprve druhým oštěpařem, který v jednom závodě dvakrát překonal hranici 91 metrů. Janu Železnému se to podařilo celkem osmkrát, nikdo jiný takový kousek nepředvedl. Před posledním pokusem v soutěži (86,26) Röhlerovi publikum v Turku připravilo ovace vestoje. Čtyřiadvacetiletý Němec je tak šest týdnů před startem atletických soutěží na olympiádě v Riu de Janeiru jasným favoritem disciplíny. Další Němec Julian Weber si významně vylepšil osobní rekord na 86,83 metru a dostal se o sedm centimetrů na páté místo světových tabulek před Jakuba Vadlejcha.

Výborný výkon v Turku předvedl i polský kladivář Pawel Fajdek, který vyhrál rekordem stadionu 81,12 metru. Ženský oštěp ovládla Australanka Kathryn Mitchell vítězným pokusem 63,80 metru.

 Klasická verze
Mobilní verze