a dozvíte se vše jako první.
25. srpna 2016 • 20:34

Diamantová liga: Špotáková přišla o vítězství v poslední sérii

Barbora Špotáková na Diamantové lize v Lausanne krátce po olympiádě v Riu
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Oštěpařka Barbora Špotáková skončila při prvním startu po olympijských hrách druhá na mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Bronzová medailistka z Ria de Janeiro se v předposlední sérii dostala výkonem 64,48 metru do čela soutěže, ale závěrečným pokusem ji přehodila Lotyška Madara Palameikaová. Čtvrtkař Pavel Maslák doběhl čtvrtý.

Palameikaová, která se musela na olympiádě spokojit s desátým místem, dnes zvítězila hodem dlouhým 65,29 metru a upevnila si vedení v průběžném pořadí Diamantové ligy.

"Byla to náročná soutěž, protože po zisku medaile v Riu jsem neměla žádné volno," řekla Špotáková, která vylepšila třetí místo z červencového mítinku Diamantové ligy v Monaku.

"Jsem spokojená s druhým místem i tím, že jsem znovu překonala 64 metrů. Technicky to nebylo dobré, ale s výkonem jsem spokojená," uvedla dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka.

V soutěži oštěpařek chyběla olympijská šampionka Sara Kolaková z Chorvatska. Druhá přemožitelka Špotákové z Ria Jihoafričanka Sunette Viljoenová obsadila v Lausanne páté místo.

Maslák doběhl čtvrtý

Maslák se výkonem 45,35 sekundy přiblížil na 29 setin svému letošnímu maximu. Za třetím Nizozemcem Liemarvinem Bonevaciou zaostal halový mistr světa o devět setin. Závod vyhrál Američan LaShawn Merritt za 44,50.

V trojskoku potvrdila svou suverenitu Kolumbijka Caterine Ibargüenová. Olympijská šampionka předvedla výkon 14,76 metru a připsala si páté prvenství v tomto ročníku Diamantové ligy.

Ve vrhu koulí vyšla odveta za Rio Novozélanďance Valerii Adamsové, která výkonem 19,94 porazila Američanku Michelle Carterovou a jasně vévodí hodnocení seriálu.

Na ženské stovce potvrdila výbornou formu Jamajčanka Elaine Thompsonová. Dvojnásobná olympijská vítězka z nedávných her vyhrála v rychlém čase 10,78. Další zlatá medailistka z Ria Američanka Dalilah Muhammadová byla při absenci Zuzany Hejnové suverénní na trati 400 metrů překážek za 53,78. Její krajanka Ashley Spencerová, která připravila Hejnovou o olympijský bronz, byla tentokrát šestá s výkonem o dvě sekundy pomalejším než v Riu.

Sprint mužů na 100 metrů, který nebyl zařazen do Diamantové ligy, vyhrál Jamajčan Asafa Powell v čase 9,96 sekundy. Bývalý světový rekordman pokořil hranici deseti sekund už v 96. závodu v kariéře.

Na dvoustovce zvítězil Churandy Martina v novém nizozemském rekordu 19,81. Z evropských sprinterů byli v minulosti rychlejší jen Francouz Christophe Lemaitre (19,80) a bývalý světový rekordman Ital Pietro Mennea (19,72).

Po překvapivé porážce v Riu si nespravil chuť tyčkařský světový rekordman Renaud Lavillenie. Francouz skončil opět druhý, když překonal jen 572 cm. Zvítězil Američan Sam Kendricks, jenž zdolal o 20 cm více.