Martin Hašek
19. října 2016 • 15:09

Hejnová poznává německý dril. Pod Balzerem trénuje i na bradlech

TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překážkářka Zuzana Hejnová si v německém městečku Bad Lobenstein zvyká na novinky z hlavy svého nového trenéra Falka Balzera. „Zatím se se vším seznamuji, ale už si zvykám. Tréninky mě baví a po dlouhé době se na ně těším,“ vzkazuje Hejnová.Německé lázeňské město se postupně stává jejím druhým domovem. Kousek za českými hranicemi právě absolvuje první čtrnáctidenní pobyt poté, co s Balzerem zahájila spolupráci. Dvojnásobná mistryně světa přiznává, že celý systém a sestava tréninků jsou pro ni novinkou.

„Je to něco úplně jiného. V Čechách se hodně běhá, dělá se velký objem, je všeho hodně v malé intenzitě. Tady se hned o začátku běhá v rychlejším tempu, věnuje se rychlosti a posilování,“ popisuje Hejnová.

Devětadvacetiletá překážkářka pak v rámci tréninku vstupuje i do zcela nových vod.

„Třeba cvičení a posilování na bradlech nebo trénink v písku dálkařského doskočiště je pro mě novinkou. Těch změn je opravdu hodně, ale vidím v tom nové zkušenosti, které třeba jednou budu moci někomu předat,“ hodnotí Hejnová.