+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. října 2008 • 10:18

Atletem roku Špotáková?

Autor:
Barbora Špotáková se raduje ze světového rekordu.
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Favorizovaná oštěpařka Barbora Špotáková vévodí svými letošními výkony desítce nominovaných sportovců v anketě o nejlepšího českého atleta roku 2008.Olympijská vítězka a světová rekordmanka bude s pravděpodobností hraničící s jistotou vyhlášena královnou svého sportu při ceremoniálu v pražském hotelu Ambassador, který bude vysílat v přímém přenosu České televize v sobotu 8. listopadu od 21:20.

Hlasy 136 odborníků rozhodly o tom, že vedle Špotákové jsou mezi desítkou nominovaných atletů také v abecedním pořadí výškař Jaroslav Bába, diskařka Věra Cechlová, překážkářka Zuzana Hejnová, výškař Tomáš Janků, tyčkař Jan Kudlička, dálkař Roman Novotný, výškařka Iva Straková, překážkář Petr Svoboda a desetibojař Roman Šebrle.

Špotáková nemá podle letošních výsledků v tuzemsku konkurenci. Vedle olympijského vítězství celkem třikrát posunula český rekord až do vzdálenosti nového světového maxima 72,28 metru při vítězství ve Světovém atletickém finále ve Stuttgartu.

Druhý nejlepší výsledek na OH vybojovala pátým místem Cechlová, jen o místo za ní skončili Šebrle a Bába. Při svém posledním olympijském startu byl sedmý Janků.

Skvělé výkony předváděla Hejnová, která zaběhla český rekord 54,96 sekundy a na olympiádě byla také sedmá. Ve finále OH byli také Kudlička a Novotný. Straková skončila v Pekingu dvanáctá.

Skvělou sezonu měl také Svoboda, jehož český rekord 13,29 sekundy má nejvyšší světovou úroveň.

Nominace (v abecedním pořadí):
Bába (výška), Cechlová (disk), Z. Hejnová (400 m př.), T. Janků (výška), Kudlička (tyč), Novotný (dálka), Straková (výška), Svoboda (110 m př.), Šebrle (desetiboj), Špotáková (oštěp).

Výsledky od 11. místa.
11. Veselý (oštěp) 61 bodů, 12. Ščerbová (dálka, sedmiboj) 55, 13. Rybová (tyč) 21, 14. Škrobáková (100 m př.) 8, 15. štafeta 4x400 m ženy (Bergerová, Ščerbová, Bartoničková, Z. Hejnová)7, 16. Šafránková (sedmiboj) 6, 17. Dubnová (výška) 3, 18. Vojtík (200 m) 2, 19. Holuša (800 a 1500 m) 1, 19. Brejchová (oštěp) 1.
Klasická verze
Mobilní verze