+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. listopadu 2008 • 18:27

Radcliffeová vyhrála maraton v New Yorku

Autor:
Paula Radcliffeová
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Britská běžkyně Paula Radcliffeová obhájila vítězství v maratonu v New Yorku. Světová rekordmanka proběhla cílem v čase 2:23:56 a vyhrála s téměř dvouminutovým náskokem před čtyřicetiletou Ruskou Ludmilou Petrovovou.V mužském závodě si zopakoval předloňské prvenství Brazilec Marilson Gomes dos Santos.

Radcliffeová triumfovala v New Yorku už potřetí a vynahradila si nezdar na olympijských hrách v Pekingu. Tam přijela s mankem v přípravě poté, co musela přerušit trénink kvůli únavové zlomenině stehenní kosti, a obsadila 23. místo.

Vícekrát vyhrála na Manhattanu jen norská legenda Grete Waitzová, která se zapsala mezi vítězky celkem devětkrát.

Gomes dos Santos vybavený v chladném počasí čepicí a rukavicemi předstihl jeden a půl kilometru před cílem Maročana Abderrahíma Gumrího a vyhrál za 2:08:43 s náskokem 24 sekund. Gumrí se musel spokojit s druhým místem už loni. Oba vítězové inkasovali prémii 165.000 dolarů.
Klasická verze
Mobilní verze